Aktualności

Instruktor Roku poza MORD-em

Ostatecznie finał konkursu odbędzie się na parkingu przed krakowskim hotelem, znajdującym się w sąsiedztwie Małopolskiego Ośrodka Ruchu Drogowego. Decyzja zapadła po tym, jak MORD odwołał zgodę na przeprowadzenie imprezy na swoim terenie.
Impreza zaplanowana jest na 16 i 17 maja. Początkowo organizatorzy (Polska Federacja Szkół Kierowców i Małopolskie Stowarzyszenie Nauczycieli Kształcących Kierowców) planowali, że finał Instruktora Roku odbędzie się na terenie krakowskiego MORD-u. Jednak już wiadomo, że tak się nie stanie. Dlaczego? Zgody nie wydał MORD. Poszło o protest przeciwko ustawie kierujących pojazdami, który prowadzi MSNKK. Zamiary branżowców zostały opublikowane na stronie internetowej "Szkoły Jazdy".

http://www.szkola-jazdy.pl/aktualnosci/single/id/1448

W poniedziałek na stronie krakowskiego MORD-u został opublikowane oświadczenie. Czytamy w nim, że Małopolski Ośrodek Ruchu Drogowego w Krakowie odwołał zgodę na przeprowadzenie finału konkursu Instruktor Roku na swoim terenie. Powody? "Nie zostaliśmy poinformowani o zamiarach zorganizowania protestu przez Małopolskie Stowarzyszenia Nauczycieli Kształcących Kierowców na terenie MORD w Krakowie podczas planowanego finałowego ogólnokrajowego konkursu Instruktor Roku. Nie udzielaliśmy Stowarzyszeniu upoważnienia do występowania w imieniu osób egzaminujących, ani zajmujących się prewencją ruchu drogowego" - czytamy w oświadczeniu krakowskiego MORD-u.

Nie znaczy to wcale, że impreza się nie odbędzie. Część konkursowa zostanie rozegrana na parkingu przed hotelem, który znajduje się tuż obok siedziby MORD. Z kolei spotkanie z przedstawicielem Ministerstwa Transportu, Budownictwa i Gospodarki Morskiej na temat ustawy o kierujących pojazdami zaplanowane jest w auli Akademii Krakowskiej.

 

Jakub Ziębka