Siła tkwi w prostocie. Felieton Albina Sieczkowskiego

  • 18/08/2017

Dlaczego przez niektóre skrzyżowania na zielonym świetle przejeżdża czasami tylko jedno auto? To przecież jakiś absurd! Ale na szczęście można temu zaradzić!

więcej

Poprzeczka w górę dla instruktorów

  • 17/08/2017

Twórcy nowelizacji ustawy o kierujących pojazdami chcą, żeby instruktorzy nauki jazdy legitymowali się średnim, a egzaminatorzy wyższym wykształceniem. Zwiększone mają też być wymagania, jeśli chodzi o ich doświadczenie za kółkiem.

więcej

Mniej fotoradarów, więcej tragedii

  • 16/08/2017

Koniec łowów, samorządy stracą sporo pieniędzy, kierowcy odetchną z ulgą – w taki sposób na przełomie 2015 i 2016 roku media komentowały zmiany w prawie, które odebrały strażom miejskim i gminnym możliwość kontrolowania prędkości za pomocą fotoradarów. Radość trwała krótko. Twarde liczby nie pozostawiają złudzeń.

więcej

Rowerem przez miasto

  • 14/08/2017

Musimy wspólnymi siłami dotrzeć do osób poruszających się na rowerach. Chociażby przez waszych kursantów, którzy będą swego rodzaju przekaźnikami dobrych zasad. Jeżeli doprowadzimy do sytuacji, w której rowerzyści zaczną przestrzegać przepisów, również my będziemy mogli jeździć bezpieczniej i spokojniej, nie obawiając się co chwila konsekwencji kolizji z rozpędzonym rowerzystą.

więcej

Brytyjscy kandydaci na kierowców są coraz bardziej agresywni. Pomogą kamery?

  • 11/08/2017

Driver & Vehicle Standards Agency (DVSA), zajmująca się m.in. egzaminowaniem kandydatów na kierowców, poinformowała, że wzrosła liczba agresywnych zachowań osób zdających egzamin na prawo jazdy. Dlatego możliwe, że już niedługo wszyscy egzaminatorzy będą mieli na swoich ubraniach kamery.

więcej

Głupota czy lobbing? Felieton Marcina Zygmunta

  • 10/08/2017

Mój kolega prowadzi ośrodek szkolenia kierowców. Znajduje się on w pewnym miasteczku. Na swoim podwórku wyrysował łuk. Czy oznacza to, że jest w elicie najlepszych polskich szkół jazdy? Czy dostanie medal będący nagrodą za propagowanie bezpieczeństwa?

więcej

Jaworzno szykuje się na… przyjęcie autonomicznych pojazdów

  • 09/08/2017

Jaworzno, Instytut Transportu Samochodowego oraz firma Comtegra podjęły współpracę mającą zaowocować stworzeniem w mieście strefy, w której mogłyby poruszać się pojazdy autonomiczne.

więcej

Wieczorem impreza, rano egzamin. Nie skończyło się to dobrze

  • 08/08/2017

W poniedziałek egzaminator pracujący w piotrkowskim WORD-zie wyczuł od kandydata na kierowcę woń alkoholu. 35-latek miał w wydychanym powietrzu ponad promil alkoholu. Teraz za swoje nieodpowiedziane zachowanie odpowie przed sądem.

więcej

Poznaj swojego kursanta: Ziomki żyją tylko raz

  • 07/08/2017

W poprzednim artykule z cyklu "Poznaj swojego kursanta" przedstawiliśmy pokrótce typowe postawy dzisiejszych młodych ludzi, sklasyfikowanych w tzw. plemiona. Tym razem przybliżymy obraz najliczniejszej grupy w badaniu „Świat młodych”. Chodzi o plemię ziomków.

więcej

Instruktor na wagę złota. „Pokryjemy koszty związanie z odnowieniem legitymacji”

  • 04/08/2017

Szkołom jazdy coraz trudniej jest znaleźć do pracy instruktorów, bo tych na rynku jest coraz mniej. Dlatego coraz częściej swoją ofertę kierują do osób, które kiedyś zdobyły uprawnienia, ale potem nie uczestniczyły w obowiązkowych warsztatach doskonalenia zawodowego i zostały skreślone z ewidencji. Przykładem jest ośrodek ze Szczecina.

więcejprzeczytaj więcej aktualności